CSA November 2015 – Role of Honour

Congratulations to all our Chief Scout Award Achievers!

Bronze Award:

  • Taylor-Ali Ahmad – 6th Squirrels Heath
  • Scarlett Anderson -2nd East London
  • William Ashead – 18th EFS
  • Sonny Beckley – 1st Barking & Dagenham
  • Oliver Bevan – 2nd Romford
  • Finn Bixby – 1st Barking & Dagenham
  • Thomas Boltwood – 18th EFS
  • Sonny Branch – 43rd Epping Forest South
  • Raphael Branston – 6th Squirrels Heath
  • Jimi Braund – 3rd Squirrels Heath
  • James Burgess – 19th EFS
  • Dominic Chan – 21 EFS
  • Ella Chapman – 3rd Gidea Park Penguins
  • Joshua Charnock – 18th EFS
  • Joe Cheek – 1st Highams Park
  • Joseph Chilton – 8th Newham (Beckton)
  • Dara Coll – 21st EFS
  • Finn Comley – 2nd East London
  • Ethan Cope – 21st Romford
  • Theo Cowell – 43rd Epping Forest South
  • Antonio Crivello-Jones – 3rd Gidea Park Penguins
  • Max Doyle – 2nd East London
  • Liam Drury – 21st Romford
  • George Evans – 3rd Walthamstow
  • Hollie Filbert – 1st Barking & Dagenham
  • Grace Gardiner – 10th/18th B&D
  • Jack Gibson – B&D
  • Oliver Hall – 1st Highams Park
  • Harry Harris – 18th EFS
  • Zach Hebditch – 37th Chingford Scout Group
  • Henry Hill – 2nd East London
  • Harrison Hunn – 2nd Collier Row
  • Theo Ilenotuma – 3rd Walthamstow
  • Ryan Jones – 2nd Romford
  • Samuel Jopling – 18th EFS
  • Caleb Judd – 21st Romford
  • Nathanael Judd – 21st Romford
  • Vincent Karthaus – 3rd Walthamstow
  • Kirtam Kaur – 2nd Chadwell Heath
  • Chloe  Keegan – 3rd Gidea Park Penguins
  • Vinnie  Kidner – 21st Romford
  • Maxwell Lablanchy – 10th Leyton
  • Bobby Lang – 8th Hornchurch
  • Skye List – 10th/18th B&D
  • Alfie Lyons – 2nd Collier Row
  • George Macey – 8th Hornchurch St Andrews Beavers
  • Bonnie Macmillan Griffiths – 7th Walthamstow
  • Tyler Madarasz – 14th Hackney
  • Ruby Martin – 1st Barking & Dagenham
  • Peter Mcdermott – 3rd Squirrels Heath
  • Kirsten Mcnaughton – 1st Barking & Dagenham
  • Freddy Mcquarrie – 37th Chingford Scout Group
  • Daniel Mendonca – 12th Barking And Dagenham
  • Joshua Neal – 2nd Collier Row
  • Jeremiah Oham – 27th Chingford Scout Group
  • Jacob Owsley – 3rd Harold Hill
  • Luke Passmore – 18th EFS
  • Matthew Patterson – 52nd EFS
  • Max Pengelly – 6th Squirrels Heath
  • Ruby Port – 21st Romford
  • Ibrahim Rehman – 18 EFS
  • Abdur Rahman Sattar – 7th Goodmayes
  • Sean Scollan – 52nd EFS
  • Levi-Blue Scott – 1st Highams Park
  • Harry Shah – 37th Chingford Scout Group
  • Ashton Sharpe – 27th Chingford Scout Group
  • Tahlia Sinclair – 3rd Gidea Park Penguins
  • Dhiyan Solanki – 2nd Ilford North
  • Methushan Sriramanan – 2nd Ilford North
  • Jack Stemp – 2nd Havering
  • Freddie Strang – 2nd Upminster Scout Group
  • Max Strang – 2nd Upmnster Scout Group
  • Esther Summers – 3rd Walthamstow
  • Rahul Suneja – 19th EFS
  • Naomi – Tesema – 8th Newham (Beckton)
  • Zachary Thomas – 21st Romford
  • Harry Turner – 2nd Upminster St Laurence Scout Group
  • Archie Tyler – 2nd Havering
  • Juno Winfield-Gummer – 52nd EFS
  • Sumayah Zaheer – 7th Goodmayes

Silver Award: 

  • Tamilore Adebisi – 4th Collier Row
  • Maryam Ali – 7th Goodmayes
  • Samuel Allam – 19th Epping Forest South
  • Nathan  Arnold – 3rd Squirrels Heath
  • Matthew Ashton – 2nd East London Scout Group
  • Alfie Atkinson – 4th Collier Row
  • Sam Backham – 3rd Upminster Scout Group
  • Dovydas Beiga – 6th B&D
  • Jago Biddick – 19th Epping Forest South Scout Group
  • Joshua Blake – 3rd Gidea Park
  • Adam Braganza – 4th Collier Row
  • Elliot Collins – 5th Walthamstow Cubs
  • Mia Connell – 2nd East London Scout Group
  • Alicia Corbett Cumberbatch – 32nd Chingford
  • Adam Court – 23rd Chingford
  • Taylor Daly – 2nd East London Scout Group
  • Fred Davies – 19th Epping Forest South
  • Keane De Beer – 3rd Squirrels Heath
  • Aaron Dennison – 1st Romford
  • Honor Dixon – 2nd East London Scout Group
  • George  Dunmore – 8th Ilford North (St. Augustines)
  • Ikem Enebeli – 18th EFS
  • Tia Evans – 21st Romford
  • Tyler Evans – 21st Romford
  • Oliver Falola – 19th EFS
  • Frankie Fealty – 4th Collier Row
  • Aimie Field – 23rd Chingford
  • Rowan Fitzmaurice – 2nd East London Scout Group
  • Thomas Gardiner – 10th/18th
  • Gemma Gibson – 10th/18th B&D
  • Sam Giles – 3rd Squirrels Heath
  • Peter Goss – 2nd Elm Park
  • Tyler-Jay Hales – 8th Hornchurch Mercury Cubs
  • Benjamin Halliday – 19th Epping Forest South
  • Matthew Harvey – 36th Epping Forest South Sea Scout Group
  • Jack Hawes – 18th EFS
  • James Hitching – 36th Epping Forest South Sea Scout Group
  • Casey  Hudson – 2nd Squirrels Heath Scout Group
  • Safiyah Hussain – 7th Goodmayes
  • Hamzah Ismail – 7th Goodmayes
  • Adam Joiner – 18th EFS
  • Aarian Judge – 4th (Bancroft’s School)
  • Yusuf Karim – 7th Goodmayes
  • Alexander Keefe – 19th Epping Forest South
  • Devin Killoran – 32nd Chingford
  • Isaac  King – 19th Epping Forest South Scout Group
  • Jack Lubel – 7th Walthamstow
  • Jenin Marjanayagam – 4th (Bancroft’s School) EFS
  • Azim Najabat- -18th EFS
  • Siena Nassim – 32nd Chingford
  • Harrison Newland – 23rd Chingford
  • Aiden Nip – 19th Epping Forest South
  • Christopher Owuman-Mensah – 4th Collier Row
  • Alfie Page – 21st Walthamstow
  • Scott Panton – 3rd Gidea Park
  • Jaiden  Parmar – 3rd Squirrels Heath
  • Safwaan  Rafique – 7th Goodmayes
  • Owen Roberts – 18th EFS
  • Tiago Santos – 19th Epping Forest South
  • Hafsa  Sattar – 7th Goodmayes
  • Eleanor Savine – 2nd Elm Park
  • Rosie Savvas – 10th/18th B&D
  • Shiv Sedha – 8th Hornchurch Mercury Cubs
  • Oliver Shead – 3rd Upminster Scout Group
  • Christopher Skillman – 2nd Elm Park
  • Joshua Small – 1st Hainault
  • James  Smart  – 8th Ilford North (St. Augustines)
  • Toma Spanec – 32nd Chingford
  • Ethan Spicer – 4th Collier Row
  • Harry Taylor – 3rd Gidea Park
  • Eddie Terlevich – 21st Walthamstow
  • Kian Terry – 19th Epping Forest South Scout Group
  • Connor Thompson – 36th Epping Forest South Sea Scout Group
  • Wilf Tooth Chaparro – 19th EFS
  • Jennifer  Towler – 2nd Squirrels Heath Scout Group
  • Erin Travis – 23rd Chingford
  • Anna Uings – 21st Romford
  • Frederick Veares – 3rd Upminster Scout Group
  • Katie Watkins – 2nd Elm Park
  • Joshua Welton – 8th Hornchurch Mercury Cubs
  • Josh White – 3rd Gidea Park
  • Sophie Whybrow – 23rd Chingford
  • Saaim Yusuf – 8th Ilford North (St. Augustines)
  • Zaynah  Zaheer – 7th Goodmayes

Gold Award:

  • Zainab Ahmed – 7th Goodmayes
  • James Baker – 7th Walthamstow
  • David Baxter – 1st Highams Park
  • Annie Brown – 7th Walthamstow
  • Thomas Critchell – 3rd Squirrels Heath
  • Hollie Cummins – 6th Barking And Dagenham Scout Group
  • Jordan Daly – 2nd East London Scout Group
  • Rebecca Elsey – 7th Walthamstow
  • Brandon Filbert – 1st Barking & Dagenham
  • Lucas Hern – 7th Walthamstow
  • Cameron Hodsoll – 3rd Gidea Park
  • Jack Hudson – 1st Hainault
  • Emaan Hussain – 7th Goodmayes
  • Hayden Isbitt – 1st Hainault
  • Sara Jugon – 7th Goodmayes
  • Ayesha Karim – 7th Goodmayes
  • Callum Kelland – 2nd East London Scout Group
  • Katherine Kinson – 7th Walthamstow
  • Theodore Krause – 36th Efs
  • Archie Mcewan – 3rd Squirrels Heath
  • Jack Mcgregor-Faherty – 2nd East London Scout Group
  • Caitlin Mcnaughton – 1st Barking & Dagenham
  • Sinead Menekse – 10th Leyton Scout Group
  • Zahra Mirza – 7th Goodmayes
  • Che Mitchell – 2nd East London Scout Group
  • Benjamin Morante – 2nd East London Scout Group
  • Eleanor Morgan – 1st Hainault
  • Lauren Paku – 2nd East London Scout Group
  • Max Pearce – 3rd Gidea Park
  • Alice Rainbow – 7th Walthamstow
  • Henry Sands-Grant – 19th Efs
  • Pedro Santos – 19th Efs
  • Nathan Street – 7th Hornchurch
  • Jake Summerhayes – 7th Walthamstow
  • Lily Summerhayes – 7th Walthamstow
  • Mitchell Sutton – 2nd Romford
  • Jessica Taffs – 3rd Gidea Park
  • Jack Tape – 3rd Gidea Park
  • Michelle Thomas – 1st Barking & Dagenham
  • Amelia White – 3rd Squirrels Heath
  • Scarlett Williams – 7th Walthamstow

 

Diamond Award:

  • Sani Ali – 7th Goodmayes

Platinum Award:

  • Jessica Tiley – Newham – (Busby) Esu